kto je úspešný a z čoho úspech pramení??

Autor: Miroslav Škombár | 18.8.2014 o 19:40 | (upravené 18.8.2014 o 19:48) Karma článku: 3,46 | Prečítané:  1128x

Konkrétne kroky, ako dosiahnuť úspech.... Rozdelenie úspechu a bonusy úspechu. Náš osud chce, aby sme boli úspešní dáva nam signály. Viete ktoré to sú?  

Pri surfovaní na nete sa často stretávam s pravidlami, alebo spôsobmi na úspešný život, či úspešné podnikanie. Konkrétne kroky.

Výborne, takže návod máme.

Čo, ale úspech je??? Harmónia v rodine? Postup v práci?  Posilka?? Alebo len ráno vstať o hodinu skôr....

A čo, ak už úspešný ste? Viete za čím sa každý deň  naháňate a prečo? Stojí to za to??

Úspech je pocit z dosiahnutého cieľa, ktorý pramení z nášho vnútra a premieňa sa na pozitívnu energiu a šťastie, ktoré vysielame do sveta. A následne ho živíme, a staráme sa oň. Snažíme sa ho vytvoriť, ale aj udržať čo najdlhšie.

Delí sa na malý a veľký. Malý úspech je urobiť ho, uskutočniť ho ako taký. A veľký je dlhodobo si ho udržať, zvelebovať ho. Zaručiť si pocit šťastia dlhodobo.

Výborne. Ale ruku na srdce. Ste úspešný človek??

Stáva sa, že vás okolie vníma, ako úspešného človeka, no vy sami sa tak necítite. Alebo naopak.

Prečo? Pretože pre každého vyjadruje úspech niečo úplne iné. Máme rozdielne sny, ciele, priority, to znamená že aj hranica dosiahnutia úspechu pre každého z nás iná.

V prvom rade by si mal človek stanoviť Cieľ, ktorý keď splní dosiahne úspech.

Jednoduché a výstižné.

Na to aby sme to zvládli si musíme stanoviť taktiku. Kroky ktoré musíme urobiť aby sme dosiahli svoj cieľ a zažili úspech... Žiaľ neexistuje, žiadna skratka, ani náhoda, ani šťastie, každý musí pre úspech niečo urobiť. Vynaložiť určitú energiu.

Napríklad. Môj cieľ bol písať blog. Na to aby som ho mohol začať písať, som potreboval, myšlienku, nástroje (pc, net, doménu a odhodlanie) a plán, ako to urobiť.

Momentálne blog píšem a vy ho čítate. Áno, dosiahol som úspech. To je ten malý úspech. Teraz potrebujem svoj úspech kŕmiť, aby sa páčil čitateľom a možno si z neho niečo zobrali. Samozrejme, aby som písal ďalšie články.

Myslím si, že je jedno, aký veľký je cieľ ktorý chce človek dosiahnuť, dôležité je aby sa k cieľu približoval, aby išiel podľa plánu a nevzdával sa. A to najdôležitejšie, aby sa z cesty vytvárania úspechu celý čas tešil, aj keď to neraz bude ťažké.

Ďalší dôležitý fakt je nevzdať sa a vytrvať. Nesmie nás odradiť okolie a drobné neúspechy na ceste za cieľom. Že to je ťažké?

Krásny príklad sú ľudia ktorí sa postavili z invalidného vozíka, alebo prekonali ťažkú chorobu. To považujem za jeden z najväčších úspechov. Tí ľudia vytrvali, bojovali, a zvíťazili. Niekedy po dvoch troch rokoch.

Boli šťastný a rozdávali lásku, aj keď to bol často brutálne ťažké. Išli podľa svojho plánu a tešili sa z každého malinkého úspechu počas cesty k tomu vysnenému cieľu.

A poviem Vám , TOTO JE ŤAŽKÉ!!!!!

Poznáte bonusy úspechu?

Áno úspech má bonusy. Napríklad malý dobrý skutok, potešenie svojho partnera, objatie, prekvapenie, pomoc. Stáva sa vám, že potom máte v sebe taký fajn pocit? To je bonus úspechu za to, že ste spravili niečo výnimočné. Vesmír a váš osud chcú, aby ste boli úspešný a takto nám to hovorí. Musíme však spraviť niečo výnimočne, musíme vydržať a úspech si zaslúžiť.

Dáv vám jednu radu: nech je cesta k úspechu, akokoľvek ťažká a vy už budete úplne vyčerpaný. Zastavte!! Spomeňte si na cieľ. Snívajte. Zamyslite sa, uistite sa že to naozaj chcete. Úžasné na tom všetkom je, že mozog nerozlišuje medzi snom a realitou. Zakaždým keď to vníma, posiela do tela pocity šťastia, a tie vás robia šťastnejším a silnejším.

 

A čo keď úspech dosiahnete.... Čo s ním?

Myslím, že odpoveď je jednoduchá. Tešme sa z neho, oslavujme a užívajme.  Snažme sa ho udržať čo najdlhšie s nami.

Veď to predsa bolo také ťažké....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Armádny generál: S migmi si načas vystačíme, no bude to drahšie

Udržanie starých stíhačiek bude drahé, Rusi si môžu zapýtať viac. Nebo by nám však dočasne mohli ochrániť aj Česi či Poliaci.

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa veriť nedá, pre Danka

V Smer-SNS-Híd je kapitán veľkým pánom.

Nadhľad Matie Lenickej

Radi by sme mali istotu, že ráno ešte bude svetlo

Rozumieme, komu najviac nahráva a vyhovuje Kiskova kauza.


Už ste čítali?